Archive

Speakers

Program

16 October17 October
Day 1 16 October
08:00 - 09:30
Registration. Welcome coffee
09:30 - 10:00
Hall A 3rd Floor
10:00 - 11:30
Hall A 3rd Floor
12:00 - 13:30
Hall B 1st Floor
12:00 - 13:30
Hall C 1st Floor
12:00 - 12:30
12:00 - 12:30
Press Room 3rd Floor
Press Briefing
Press Room 3rd Floor
Hall A 3rd Floor
13:30 - 15:00
13:30 - 15:00
Expo Zone 1st Floor
Blockchain Art Hackathon Pitching
Expo Zone 1st Floor
13:30 - 14:30
Lunch 1
14:30 - 15:30
14:30 - 15:30
Hall B 1st Floor
Vasyl Khmelnytsky
Nicolas Brusson
Oleksandr Usyk
Talk Show "Leadership: The Way to Success"
Hall B 1st Floor
Hall C 1st Floor
14:30 - 15:30
Lunch 2
14:30 - 15:30
14:30 - 15:30
Delegation Room 1st Floor
Round Table Ukraine-Italy
Delegation Room 1st Floor
15:00 - 15:30
15:00 - 15:30
Expo Zone 1st Floor
Julia Plieva
Sadashiv Pandit
Public Talk with Sadashiv Pandit
Expo Zone 1st Floor
15:30 - 17:00
Hall A 3rd Floor
15:30 - 17:00
Delegation Room 1st Floor
15:30 - 16:00
15:30 - 16:00
Expo Zone 1st Floor
Denys Belkevych
Public Talk with Denys Belkevych
Expo Zone 1st Floor
16:00 - 17:30
Hall B 1st Floor
16:00 - 17:00
Expo Zone 1st Floor
16:30 - 18:00
Hall C 1st Floor
17:00 - 17:30
17:00 - 17:30
Expo Zone 1st Floor
Nina Levchuk
Public Talk with Nina Levchuk, Google (Ireland)
Expo Zone 1st Floor
19:00 - 22:00
VIP Business Reception at Mystetskyi Arsenal (for Speakers and VIP ticket package only)
Day 2 17 October
Hall C 1st Floor
10:00 - 11:30
10:00 - 11:30
Hall B 1st Floor
New Leaders for the Digital World
Hall B 1st Floor
10:30 - 12:00
Hall A 3rd Floor
11:00 - 13:00
Delegation Room 1st Floor
11:30 - 12:00
Expo Zone 1st Floor
12:00 - 12:30
12:00 - 12:30
Expo Zone 1st Floor
Nataliya Kosmyna
Drone Presentation by Nataliya Kosmyna (USA)
Expo Zone 1st Floor
12:00 - 13:30
Hall B 1st Floor
12:30 - 13:00
Expo Zone 1st Floor
Hall C 1st Floor
13:00 - 13:30
13:00 - 13:30
Expo Zone 1st Floor
Olga Diakova
Renee Friedman
Interview with Renee Friedman, The Economist
Expo Zone 1st Floor
13:00 - 14:30
Hall A 3rd Floor
13:30 - 14:00
13:30 - 14:00
Expo Zone 1st Floor
Oleksandr Yurchak
Oleksii Shcherbatenko
Digital Transformation in Industry: Awakening
Expo Zone 1st Floor
13:30 - 14:30
Delegation Room 1st Floor
13:30 - 14:30
Lunch 1
14:00 - 15:00
14:00 - 15:00
Expo Zone 1st Floor
Mariya Terehova
Public Talk "Fashion business in Ukraine"
Expo Zone 1st Floor
14:30 - 16:00
14:30 - 16:00
Hall C 1st Floor
Ukraine: From Agriculture To AgroTech
Hall C 1st Floor
14:30 - 15:30
Lunch 2
14:30 - 16:00
Hall B 1st Floor
15:00 - 16:30
15:00 - 16:30
Expo Zone 1st Floor
Blockchain Art Hackathon Pitching
Expo Zone 1st Floor
16:30 - 18:00
Hall A 3rd Floor
18:00 - 19:00
Would you like to receive more information?
Please leave your details and we'll call you back!
Field Name can't be empty
Field Phone can't be empty
ticket
This site uses cookies to deliver website functionality and analytics. If you would like to know more about the types of cookies we serve and how to change the settings, please read our Cookie Notice. By clicking the "I accept" button, you consent to the use of these cookies.